1998’den beri GelişenTeknolojilerle Güçlü Adımlar

Bilişim Teknolojileri

İletişim

Mecidiyeköy, Mecidiyekuyu Sok. Kuyu Apt, No:26 Kat:2, D:3, 34387 Şişli/İstanbul

tekur@tekur.net

+90 212 213 27 87

Icerik Makaleler

Storagecraft Image Yedekleme (SPX) Kurulumu

Özel bir sunucu kurulumu gerektirmeyen, afet sonrası yedeklerine güvenebileceğiniz bir imaj yedekleme yazılımıdır. Bizim 30 yıllık it sektör geçmişimizde son 15 yılına damga vuran projelerimizde kullandığımız imaj yedekleme yazılım markasıdır. Soket lisanslama tarafında eksik kalsa da tavsiye ediyoruz ve projelerimizde kullanıyoruz. Umarız Arcserve gerekli hassasiyeti gösterir bu tarafta gelişimini sağlayacaktır. Özellikle sanallaştırma altyapısında 3-5 den az sunucu olan firmalarda bütçe dostudur.

Kurulum cok basittir. Aşağıdaki link ‘den indirip kurulum sonrası demo lisans talep ederseniz size 30 günlük deneme imkânı sağlamaktadır

https://www.arcserve.com/software-downloads/shadowprotect

Kurulum sonrası sunucu yeniden başlatıp yazılımı çalıştırdığınızda karşınıza logon ekranı gelmektedir. Buraya kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra aşağıda yedeklenecek hedef tanımlaması yapılır.

Sonrasında yedekleme işlerimizi aşağıdaki resimdeki ikon ile oluşturabiliriz.

Aşağıda oluşturulmuş iş ilgili görselleri paylaşıyorum. Burada hedefimiz tüm diskleri yedeklemek. Pazar full yedek alıp diğer günler 7:00 ile 22:00 arsında saatlik incremental yedeklemeler oluşturmaktır.

Son resimde ise katalog sayısını kısıtlayarak yedeklerin şişmesini önlemekteyiz.

Bundan sornası adım offline yedekleme, onu da bir sonraki yazımızda anlatacağız..

Author

Umman Kurşun

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir